Оберіть статтю
Блог

Цілі і функції Performance Marketing-каналів

Бізнеси запускають рекламні онлайн-кампанії з певними цілями. Ці цілі можна розділити на два типи: іміджеві та конверсійні. Performance Marketing-канали найчастіше використовують для досягнення конверсійних цілей. Йдеться про будь-яку корисну дію користувача на сайті: від заповнення форми до продажу товару в інтернет-магазині.

Performance Marketing – це напрямок онлайн маркетингу, що має чітку орієнтацію на конкретний результат, який потрібен бізнесу і який можна виміряти: кількість продажів, лідів тощо.

Як правило, найефективнішими каналами для досягнення конверсійних цілей є РРС-канали. РРС (англ. Pay-Per-Click) – це рекламні канали, в яких рекламодавці сплачують лише за клік на рекламне оголошення. Іншими словами, оплата відбувається за зацікавленість користувача – конкретну реакцію на онлайн рекламу.

Найчастіше використовують такі PPC-канали:

  • Google Search — рекламні оголошення у пошуковій системі Google;
  • Google Display Network — рекламні оголошення у мережі партнерських сайтів системи Google;
  • Facebook — рекламні оголошення у стрічці користувачів Facebook;
  • Instagram — рекламні оголошення у стрічці користувачів Instagram.

Вибір PPC-каналу залежить від багатьох факторів. Адже кожен із цих рекламних каналів виконує свою спеціальну функцію, залежно від типу, формату оголошень і  налаштувань таргетингу.

Якщо розташувати канали з прив’язкою до класичної воронки продажів, то, наприклад, на етапі першого контакту із клієнтом найефективнішою буде реклама Google Display Network. Щодо формату оголошень – ми пропонуємо обирати банери. Саме цей формат оголошень і розміщення банерів у мережі партнерських сайтів системи Google сприятимуть інформуванню про ваш бізнес та зростанню знання про бренд, продукт або послугу.

На середньому рівні воронки продажів, етапі зацікавленості продуктом чи послугою, розташовуються соціальні мережі – Facebook та Instagram. Особливості різноманітних рекламних форматів у цих мережах (тизери, каруселі, сторіз), дозволяють вирішувати різні завдання – як іміджеві, так і конверсійні. Тут також дуже широкі можливості налаштувань і таргетингу на зацікавлену аудиторію.

Найнижчий рівень воронки, етап продажу, займає реклама в Google Search. Це етап, на якому у користувача вже сформована потреба у певному продукті чи послузі. Особливість роботи цього каналу полягає у тому, що він обробляє вже сформований, «гарячий» попит: показ рекламних оголошень відбувається із прив’язкою до пошукового запиту користувача. На цьому етапі основне завдання рекламодавця – привернути увагу того, хто шукає і «змусити» його натиснути на певне оголошення, перейти на сайт і здійснити покупку.

Щодо того, яким чином залучати той чи інший канал і на якому саме етапі воронки продажів – це вже завдання Performance Marketing-експертів агенції. Експерти MediaHead заздалегідь вивчають бізнес клієнта, оцінюють ситуацію на ринку і надають відповідні рекомендації з метою досягнення бізнес-цілей клієнта.