Оберіть статтю
Блог

SEO просування під час війни

seo під час війни

З початком повномасштабної війни digital індустрія, як і багато інших, призупинила діяльність. Компанії вимикали таргетовану рекламу, припиняли продажі та комунікацію з аудиторією на невизначений термін. Реклама здавалась недоречною та могла спровокувати масове обурення українців. Однак з часом стало зрозуміло, що війна не закінчиться швидко, а для успіхів країні потрібен надійний тил та бізнес, що працює і підтримує економіку країни.

Малий та середній бізнес поступово відновлюють роботу та частково запускають рекламні та медійній кампанії. З'являється точкова реклама у соціальних мережах, інтеграції у блогерів, відеоролики на телебаченні тощо. А як щодо SEO-просування?

Чи потрібне SEO-просування в GOOGLE під час війни?

Щоб відповісти на це питання, потрібно зрозуміти, що ж таке SEO та з чим його їдять. Якщо простими словами, SEO допомагає сайту вийти на першу сторінку пошукової видачі у Google. Тобто завдяки SEO-просуванню легко зростає показник органічного трафіку, який або конвертується у нових клієнтів (для комерційних сайтів), або монетизується (для інформаційних ресурсів).

Відповідь, навіщо вам SEO, насправді розкриває інше питання: «Як нам зробити так, щоб сайт показувало на першій сторінці Google?».

Тож якщо ви плануєте відновлення діяльності бізнесу, SEO-просування вам знадобиться для підтримки продажів та збільшення кількості замовників.

які товари популярні серед українців під час війни

Протягом останніх п’яти місяців значно знизився попит на товари категорії преміум: дизайнерські меблі та одяг, великогабаритна техніка, послуги туризму та розваги.

Однак наступні категорії товарів мають високий попит серед українців:

 • харчові продукти;
 • одяг, взуття та текстильні вироби;
 • медичні товари;
 • зоотовари;
 • товари військового призначення;
 • електроніка;
 • автомобільні запчастини;
 • зелена енергетика;
 • насіння та добрива.

За допомогою SEO-просування ці сегменти бізнесу зможуть збільшити кількість продажів та привернути нових клієнтів навіть у непростий воєнний час.

Чому SEO є дієвим інструментом з огляду рентабельності та ефективності у кризовий час?

Власники бізнесу, які зараз вкладають у SEO, матимуть перевагу у часі та зможуть швидше вивести сайт у ТОП пошукової видачі, що збільшить показники конверсій і продажів. А у післявоєнний час, коли більшість компаній тільки почнуть відновлювати свою активність та підвищуватимуть бюджети на рекламу, — матимуть стабільний дохід, постійних клієнтів та залишатимуться лідерами у своїй категорії.

Серед інших переваг вкладання коштів у SEO зараз:

 • Знижена вартість SEO-послуг;
 • Конкуренти зменшують бюджети на рекламну активність (або взагалі вимикають);
 • Отримати клієнтів тепер можна дешевше з точку зору вкладення грошей;
 • Слабка конкуренція у більшості ніш;
 • Можливість стати лідером пошукової видачі у своїй категорії.

А для тих, хто самостійно займається просуванням, ми підготували корисні рекомендації.

seo поради в 2022 році

10 SEO порад в 2022 році:

 1. Зробіть фокус на алгоритмі Page Experience від Google: швидкість завантаження, наявність адаптивної версії сайту, перехід на HTTPS протокол.
 2. Не забувайте про технічне «здоров’я»‎ сайту. Сторінкові дублі, наявність сторінок з 404 кодом відповіді, ланцюжки 3хх редиректів (перенаправлення) — цього не повинно бути на сайті.
 3. Наповнюйте сайт корисним контентом, який повністю задовольняє пошуковий інтерес та намір користувача.
 4. Перевіряйте сайт на відповідність факторам E.A.T. (експертність, авторитетність, достовірність).
 5. Контролюйте загальну якість наповнення та постійно оновлюйте інформацію. Пам’ятайте — контент для людей, а не для машин.
 6. Пам’ятайте про якість зворотних посилань. Час спамних беклінків на сайт давно минув.
 7. Структуруйте дані. Допоможіть пошуковій системі швидше та доцільніше оцінити ваш контент.
 8. Продумайте структуру вебсайту. Зручне юзабіліті при користуванні зменшить показник відмов (bounce rate) та покращить ключові показники сайту.
 9. Перевіряйте відповідність контенту на вимоги алгоритму MUM — це створений на базі штучного інтелекту комбінований пошук за різними джерелами (статтями, зображеннями, відео та аудіо). Наприклад, Google Lens вже працює на повну.
 10. Додайте українську версію сайту, якщо досі цього не зробили. Коли, як не зараз.

Тож якщо ваш бізнес знаходиться у відносній безпеці та ситуація більш-менш сприятлива, не варто боятися повертатися до роботи та вкладати бюджет у рекламу та SEO-просування. Адже це нагадає користувачам про ваш бізнес, поінформує, що ви знову працюєте. Ви зможете отримувати дохід, підтримувати працівників та країну. А також бути корисними своїй аудиторії.

Якщо ви плануєте SEO-просування, напишіть нам на пошту info@mediahead.com.ua. Ми проведемо експертний аналіз вашого сайту та допоможемо вивести його у ТОП пошукової видачі.